• .
  .

 • .
  .

 • .
  .

 • .
  .

 • .
  .  چاپ        ارسال به دوست

هرس زمستانه درختان منطقه یک کرمانشاه

 

 

شهردار منطقه یک از اجرای عملیات هرس زمستانه درختان با هدف تقویت و بهبود رشد گیاهان و رسیدگی به فضای سبز سطح منطقه در راستای آراستگی محیط و مناظر شهری با همکاری و مساعدت خوب شهروندان خبر داد.

به گزارش روابط عمومی شهرداری منطقه یک، مهندس رضا قاسمی فر منطقه ضمن اعلام این خبر گفت: عملیات هرس درختان هر ساله به منظور افزایش تولید شاخه های جوان، فرم دهی گیاهان و حذف شاخه های خشک، از اواخر آذر ماه شروع می شود و در صورت مساعد بودن شرایط جوی تا اسفند ماه به اتمام می رسد.

وی با اشاره به این كه هرس درختان در حاشیه های معابر، بلوارها و بوستان ها انجام می شود افزود: بهترین فصل برای هرس زمستانه، زمانی است که گیاه به علت این که فاقد پوشش گیاهی است راحت تر بریده می شود و به دلیل عدم فعالیت زیستی کمتر آسیب می بیند.

مهندس قاسمی فر اجرای موفق این عملیات را مستلزم همکاری شهروندان برشمرد و یادآور شد: این عملیات در قالب 4 اکیپ مجزا در سطح نواحی منطقه به انضمام ماشین آلات سبک و سنگین و آلات و ادوات و نیروی کارگری از ابتدای بهمن ماه شروع شده و هنوز ادامه دارد.

شهردار منطقه یک نتایج حاصل از عملیات هرس درخت را حذف شاخه های اضافی، پیر، شکسته و آفت زده، حذف پا جوش ها، ایجاد شکل ظاهر مناسب برای درختان و درختچه ها، جوان نمودن درختان و ایجاد شرایط مطلوب برای ورود نور و هوا کافی جهت رشد مناسب و ایده آل درخت برشمرد.

 

 

 

 


٠٩:٥١ - يکشنبه ١٨ بهمن ١٣٩٤    /    شماره : ٥٤٥٠    /    تعداد نمایش : ٥٦١اطلاعات تماس
آدرس: کرمانشاه چهاراه بسیج به سمت چهارراه آتش نشانی شهرداری منطقه یک
شماره های تماس:08338237020
آدرس سایت:
 www.shm1.kermanshah.ir

آب و هوا
اوقات شرعی