• .
  .

 • .
  .

 • .
  .

 • .
  .

 • .
  .  چاپ        ارسال به دوست

شبهای منطقه یک با نصب برج های نوری روشن شد

 

مدیر منطقه یک شهرداری کرمانشاه اعلام کرد: به منظور افزایش زیبائی های بصری سطح نطقه و ایجاد آرامش و امنیت شهروندان، عملیات روشنائی و نورپرداری و نصب برج های نوری کلیه معابر و پارکها و بوستانهای سطح منطقه اجرایی شد.

به گزارش روابط عمومی شهرداری منطقه یک، مهندی رضا قاسمی فر با بیان این که افزایش روشنایی، کاهش شدید جرائم شبانه را به همراه دارد و همچنین سطح روشنایی بالاتر به ساکنان احساس امنیت بیشتری را القا کرده و موجب کیفیت زندگی بهتر و مناسب‌تری نیز می‌شود، گفت: در همین راستا، برای پاسخگویی به درخواست‌های مردمی و دغدغه های مدیریت شهری جهت خدمت‌رسانی بیشتر به شهروندان، نورپردازی سطح منطقه با جدیت در دستور کار قرار گرفت؛ و با تکمیل روشنائی زیرگذرهای موجود در منطقه زمینه برای تسهیل در رفت و آمد و خدمات دهی بیشتر فراهم شد.

وی با بیان اینکه در طراحی و زیباسازی فضای شهری عوامل تاثیر گذار متعددی وجود دارند که نور از جمله آنها می باشد؛ گفت: نور و روشنایی در کیفیت فضا، خصوصا سیمای شبانه فضاهای شهری بسیار مؤثر است؛ بطوریکه بخش عمده ای از درک هویت شهر وابسته به نورپردازی و روشنایی فضاهای شهری است.

مهندس قاسمی فر با تأکید بر اینکه نورپردازی معابر و مبلمان شهری تاثیر بسزایی در خوانایی شهر دارد و به ایمنی فضاهای شهری کمک شایانی می کند،بهینه سازی و توسعه و اجرای نورپردازی پل الهیه، زیبا پارک، پارک نوبهار، بلوا شهید کشوری، پارک مجاور استانداری، بزرگراه حضرت امام خمینی (ره)، پارک گلریزان، پارک شاهد، بلوار نسترن، بلوار نوبهار را از جمله اقدامات نورپردازی برشمرد که اخیرا شهرداری منطقه یک انجام داده است.

وی با اشاره به احداث برج نوری در بوستان ها ومیادین سطح منطقه افزود: با اجرای این طرح علاوه بر زیباسازی، مشکل کمبود روشنایی رفع و تردد اهالی در بوستان ها آسان تر می شود.

وی یادآور شد: برج های نوری نصب شده دارای 6، 3 و 12 متر ارتفاع و مجهز به سیستم روشنایی LED (کم مصرف) بوده که با هدف استفاده از فناوری های جدید و کاهش هزینه در بوستان های منطقه نصب می شوند.

به گفته وی ارتقای کیفیت بصری در شهر، ایجاد جلوه های ویژه با نور، تفاوت چشم انداز شهر در روز و شب، زنده نگه داشتن فضاهای شهری، افزایش ضریب حس اطمینان و کاهش جرایم از جمله اهداف هنر نورپردازی است که در این طرح مدنظر قرار گرفته است.

وی با اشاره به رنگ آمیزی گرافیکی دیوارهای سطح منطقه، سرویس و راه اندازی و رنگ آمیزی مجدد آبنماهای سطح منطقه، تصریح کرد: با توجه به اینکه آبنماها در فضای سبز شهری و پارکها قرار دارند و حفظ و نگهداری صحیح از این المان ها از اهمیت بالایی برخوردار است برنامه ترمیم ورنگ آمیزی این  آبنماها و مبلمان ها رادر دستور کار قرار داده ایم.

وی با اشاره به اینکه بهسازی و رنگ آمیزی  آبنماها موجب ایجاد طراوت و شادابی محیط شهری می شود، در پایان خاطر نشان کرد: امید است با ایجاد فضای شاد بصری و حذف اغتشاشات در سطح منطقه، سلامت شهر و شهروندان حاصل شود و موجبات رضایت شهروندان را فراهم آوریم.

 

 

 ١١:٢٢ - دوشنبه ٥ بهمن ١٣٩٤    /    شماره : ٥٣٩٧    /    تعداد نمایش : ٢٢١اطلاعات تماس
آدرس: کرمانشاه چهاراه بسیج به سمت چهارراه آتش نشانی شهرداری منطقه یک
شماره های تماس:08338237020
آدرس سایت:
 www.shm1.kermanshah.ir

آب و هوا
اوقات شرعی